دانلود آهنگ جدیدclose
موزه ای که در آن با خاک نقاشی می کشند!
زمان جاری : یکشنبه 17 فروردین 1399 - 8:11 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 12
نویسنده پیام
amirali96
آنلاین

کاربر فعال
ارسال‌ها : 215
عضویت: 28 /3 /1397
موزه ای که در آن با خاک نقاشی می کشند!
جزیره هرمز در خلیج فارس یکی هدف های جذابی است که در سفرتان به جزیره‌ها جنوبی مرز و بوم از جمله قشم میتوانید تماشا از آن را در برنامه سفرتان قرار دهید . در شرایطی‌که قصد مهاجرت به جزیره هرمز را دارید در‌این مقاله از آرشین پرواز به معرفی موزه دکتر احمد نادعلیان یک کدام از کشش های این جزیره پرداخته ایم .
موزه دکتر احمد نادعلیان گنجینه ی اثر ها هنرمند پر اسم و رسم در میدان ی دربین المللی است , اثرها پزشک نادعلیان فعلا در بیشتراز 40 مرزو بوم قراردارد .
این موزه در یکی‌از محله های کهن شهر هرمز قراردارد و در سال 88 با تیتر هنرمندسرا فعال‌سازی شده و بعد ها در سال 91 مورد مرمت قرار گرفت و محل ورود این منزل متروکه با صورت و برنامه ای تازه به وسیله هنرمندان صورت گرفت و روند تزیین , ساخت و گسترش محل ورود موزه تا سال 93 ادامه پیدا کرد .
موزه پزشک نادعلیان
در موزه پزشک معالج نادعلیان میتوانید از نزدیک محل معاش این هنرمند را ببینید , همینطور اکثری از مستندات و اثرها پزشک معالج در فضا عالم را می‌توانید درین موزه ملاحظه کنید . علاوه بر اینها اثر ها و شغل های مشترک دکتر معالج نادعلیان به همراه زنان ساکن جزیره در‌این موزه حفظ می شود .
یکی‌از موردها دیدنی اعتنا درین موزه , نمایش استخوان ها و بقایای موجودات دریایی از جمله نهنگ است که برای هنرمندان الهام بخش و مورد دقت است .
درین موزه خاک‌های رنگی جزیره و کانی‌هایی که برای مصارف هنری به کار گیری می شود گردآوری شده‌است . همینطور در موزه پزشک معالج نادعلیان به زنان جزیره یادگرفتن می دهند که چه‌گونه با خاک های رنگی نگارگری نمایند .
مشاهده از این موزه متعدد و جالب است و شمارا با هنر محیطی و هنر زمین آشنا می نماید .
درواقع می توان اذعان کرد که‌این موزه , جای صلح هنرمند با محیط زیست و درختان است ; اثری از حضور بشر , آشغال و تخریب را در آن نمیبینید و خوی اثرها هنری تنها با به کار گیری از مواد مو جود در فضای سبز صورت می‌گیرد . این نقش ها گهگاه چهره یی از یک ماهی حک شده بر سنگ می‌باشند و گهگاه پیام صلحی که از رد یک دوچرخه بر کنار دریا میماند .
این موزه فعلا چهره یی جذاب دارااست و بدو ورودتان به موزه , آنچه که می بایست در رابطه هرمز , موزه نادعلیان و تاثیرش بر عمل های بومیان و زنان هنرمند جزیره گذارده است را در یک کلیپ و از لهجه نادعلیان برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارد .
موزه دکتر نادعلیان
در غایت گفتنی است که موزه پزشک نادعلیان تیم ای از اثر ها هنری ساخته‌ زنان هنرمند , همینطور گروه ای بی نیاز از هنر سوزن‌ دوزی زنان هرمزگان بر پوشاک , مهرهای ساخته‌ شده از آشغال های جزیره و راءس یادگرفتن های هنری که بخش‌های دیگری از این موزه میباشند را داراست .
برای این که موزه دکتر نادعلیان بروید چندین مسیر پیش رو دارید :
مسیر نخستین : از باطن شهر , روبروی بانک ملی نگارگری ها را دنبال فرمایید .
مسیر دوم : از اسکله , وارد کوچه روبروی توکل مولا گردید و نگارگری ها را دنبال فرمایید .
مسیر سوم : از کنار دریا شرقی , وارد کوچه همسایه سفره منزل خاله فاطمه گردید و نگارگری ها را دنبال فرمایید .
سه شنبه 27 اسفند 1398 - 01:21
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :