دانلود آهنگ جدیدclose
خلیج فارس چند جزیره دارد؟
زمان جاری : یکشنبه 17 فروردین 1399 - 10:24 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 13
نویسنده پیام
ar2
آنلاین

ارسال‌ها : 6
عضویت: 19 /7 /1398
خلیج فارس چند جزیره دارد؟

از آنجا که دربین کشورهای همسایه خلیج فارس ( عمان , عراق , ایالات متحده عربی سعودی , کویت , امارات متحده عربی , قطر و بحرین ) کشور‌ایران بیشترین مرز آبی‌رنگ مشترک را داراست و سواحل شمالی خلیج فارس در انحصار جغرافیای سیاسی کشور ایران هست , در‌پی این مقاله به معرفی جزیره‌ها ایرانی خلیج فارس پرداخته ایم .
گفتنی است که خلیج فارس بخاطر پدیده‌های زیست محیطی و ارگانیک متعددی که داراست , جزیره ها زیادی را با شگفتی های ویژه و یگانه در خویش جای داده است
حدودا 30 جزیره بزرگ و کوچک در‌این خلیج قراردارد که‌این جزیره ها با دقت به موقعیت محیطی , ارگانیک و دریایی تفاوت بخش اعظمی با نیز دارا هستند و این جزیره‌ها دربرگیرنده دو نوع مسکونی و غیر مسکونی می باشند که جزیره‌ها غیرمسکونی بخاطر جزر و مد دریا قابلیت سکونت ندارند . جزیره ها مسکونی بخاطر دارا بودن بعضا نعمت های ارگانیک همواره مورد دقت استعمارگران بوده است .
جزیره قشم تحت عنوان مطرح ترین جزیره جمهوری اسلامی ایران و خلیج فارس است که در تنگه هرمز جای دارد . قشم جاذبه های متعددی برای دیدن و گشت و گذار دارااست که در‌این امسال سالیان مورد اعتنا گردش گر های اهل ایران وخارجی بوده است .
جزیره ی زیبای کیش یک کدام از مهم‌ترین قطب های توریسم کشور‌ایران است که هرساله حدود یک میلیون نفر با تور کیش از این جزیره ی قشنگ دیدن می نمایند .
بعداز کیش و قشم , جزیره لاوان وسیع ترین جزیره در خلیج فارس است که لاوان را با اسم مروارید نهفته خلیج فارس میشناسند و از گذسته قطب صید مروارید بوده است .
هرمز یکی دیگر از جزیره ها جالب و زیبای خلیج فارس است که بخاطر قرار گیری حالت جغرافیایی که در جوار تنگه ی هرمز داراست این جزیره را سوییچ خلیج فارس می‌دانند .هنگام یک کدام از جزیره ها در حدود جزیره قشم است که بخاطر قرارگیری دلفین ها و سواحل نقره ای آن مورد اعتنا گردشگران است
جزیره لارک از کوه‌های آتشفشانی مخروطی تشکیل‌شده شده‌است . ساکنان این جزیره نسبتاً 300 خانوار میباشند و با اعتنا به این‌که در‌این جزیره هیچ‌گونه کار کشاورزی صورت نمی گیرد .
جزیره هندورابی دربین جزیره کیش و لاوان قرار گرفته است و کار اقتصادی مردم این جزیره غواصی و ماهیگیری است .
جزیره ها تنب بزرگ , تنب کوچک , ابوموسی جزیره‌ها سه گانه کشور ایران اند که ایالات متحده عربی بر این جزیره‌ها ادعای مالکیت داراست . جزیره ابوموسی یک کدام از نقاط حیاتی استراتژیک خلیج عجم است .
تنب بزرگ در جنوب جزیره قشم قراردارد که بخاطر نظامی بودن این جزیره بیشتر ساکنان آن خانواده نظامیان بوده است و خاک سرخ نیز یک کدام از معادن این جزیره است .
تنب کوچک در غرب تنب بزرگ است و امکانات و تسلیحات نظامی درین جزیره جای‌دارد . این جزیره نیز مثل دو جزیره دیگر دارنده عمق قابل قبولی است و دارای اهمیت بسیار است .
این جزیره معدن خاک سرخ است و دارنده طبیعت نخل است و بخاطر مسکونی نبودن این جزیره , دارنده یک کدام از بکرترین سواحل جمهوری اسلامی ایران است .
پارسی دورترین نقطه جغرافیایی کشور ایران است که دارنده منابع دارای اهمیت نفتی و گازی جمهوری اسلامی ایران است . این جزیره حد فاصل جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده عربی است و حالت ویژه ای دارااست .
مینو تفریح‌گاه آبادانی‌ها و خرمشهری‌ها است که سرتاسر آن پوشیده از نخل است و به همین منظور زیستگاه پرنده ها مهاجر بخش اعظمی است . اکثر اوقات ساکنان این جزیره اعراب می باشند .
در حوالی بندر بوشهر جزیره ای کوچک جای‌دارد که به دلیل قرارگیری در کنار حوضچه کشتیرانی از اهمیت ویژه‌ای شامل است .
خارکو جزیره‌ای کوچک است که به خاطر عارضه ها زیست‌محیطی و قیمت پدیده‌های ارگانیک بوسیله اداره حفاظت از محیط زیست جمهوری اسلامی ایران ثبت شده‌است .
جزیره صدرا بخاطر قرارگیری در آب های کم عمق در حین جزر سوای عمق می شود , این جزیره از جزیره ها صنعتی است که صنعت های سکوسازی و کشتی سازی در آن قرار دارد.
دوشنبه 05 اسفند 1398 - 16:37
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :