تبلیغات در اینترنتclose
پرینت سه بعدی سفال
زمان جاری : پنجشنبه 30 خرداد 1398 - 12:19 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 75
نویسنده پیام
ava96
آنلاین

کاربر فعال
ارسال‌ها : 53
عضویت: 9 /8 /1397
پرینت سه بعدی سفال
مجموعه GCODE.Clay یک سری از اجسام سه بعدیست که با خمر خاک رس بازیافت شده و خاک چینی ، بی میکس bmix ، تراکوتا terra-cotta توسط پرینتر سه بعدی اکستروژن ساخته می شود. ویژگی خاص فرآیند طراحی این است که پتانسیل خلاقیتی طراحی با G-code را بررسی می کند، G-code زبانی است که در آن مردم می توانند به ابزار ماشین هوشمند نظیر پرینتر 3 بعدی بگویند، تا چگونه کاری را انجام دهد یا شئ ای را بسازد.
آنها توضیح می دهند که در این موردخاص، پرینتر 3 بعدی اکستروژن مرزهای تعیین شده برای اشیاء 3 بعدی تولید شده را تغییر می دهد، و انعطافهای کنترل شده خاصی را ایجاد می کند تا در گل رس طرحهای جدیدی پدید بیاید که این انعطافها که خاصیت پلاستیسیته مواد میباشد، ساختار خاص است که با پرینتر سه بعدی ایجاد می شود.
به جز تولید 3 بعدی سرامیک با عملکرد بالا، که توسط پرسنتر سه بعدی SLA انجام میشود، تولید سه بعدی خمیر خاک رس با پرینتر سه بعدی اکستروژن، معمولا با لایه های رسی تعریف می شود که خطوط آن بروی سطح محصول چاپ شده وجود خواهد داشت. البته، این یک خطا و ضعف برای پرینتر 3 بعدی اکستروژن خاک رس محسوب می شود و تلاش هایی از جانب تولید کنندگان این تکنولوزی پرینتر سه بعدی صورت گرفته تا اندازه لایه را کاهش بدهند تا بر اساس مفهومی، مدرنتر و زیبایی و از لحاظ مصرفی، کارایی پرینتر 3 بعدی خمیر خاک رس را نمایان گردانند
استودیوی هنری Emerging Objects ، لایه های اکسترود شده را مرکز خلاقیت خود قرار دادند. نتیجه این شد که کیفیت در سطح، محصولات تولید شده توسط پرینت سه بعدی اکستروژن به حد بالاتری رسیده که به محصولات هنری تشبیح و معروف شده اند که نتیجه این فرایند سرامیک با جزئیاتی ست که نمی توان از طریق سنتی و کار با دست آن را ساخت که کاملا منحصر بفرد وچشم نواز می شود.
شنبه 17 آذر 1397 - 16:19
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :